Zarządzanie wynajmem

 

 

 

Wspólnie ustalimy warunki zarządzania najmem i określimy profil nowych najemców. Opcja podpisania pełnomocnictwa, pozwala nam na pełne administrowanie mieszkaniem a Ciebie odciąża od pilnowania terminów płatności, problemów z najemcami, naprawami usterek, doposażeniem mieszkania. Mieszkanie stanie się jedynie inwestycją powiększającą Twój zysk na koncie.
Oszacowanie ceny najmu
Nasze doświadczenie w wynajmie, Twoje mieszkanie plus aktualna sytuacja na rynku pozwoli nam na określenie właściwego czynszu najmu.
Przygotowanie mieszkania
Doradzimy jak odświeżyć, doposażyć mieszkanie, aby zyskało na atrakcyjności i zniwelowało czas pustostanu do minimum. Wykonamy sesję fotograficzną, wideo prezentację oraz atrakcyjny opis oferty, co zwiększy zainteresowanie Twoją nieruchomością.
Znalezienie Najemcy
Weryfikacja pozwala nam na wybranie z grupy kandydatów tego wiarygodnego, silnego finansowo najemcy, który spełni Twoje oczekiwania. Nie wstydzimy się pytać o referencje lub aktualne i ostatnie miejsce pracy. Współpracujemy z firmami, które relokują pracowników z różnych stron Polski i Europy.
Podpisanie umowy wynajmu
Sporządzimy umowę z kaucją gwarancyjną na okres minimalny 12 miesięcy z możliwością jej przedłużenia, a mieszkanie przekazujemy protokołem zdawczo-odbiorczym z uwzględnieniem stanu liczników i dokładnego wyposażenia mieszkania.
Regulowanie płatności
Pobieramy od najemców comiesięczny czynsz, a przychód z nieruchomości wysyłamy na Twoje konto bankowe. Za pomocą programu dedykowanego zarządcom dokonujemy opłat do spółdzielni/wspólnoty wraz z rozliczeniem zużycia mediów.
Nadzór mieszkania
Minimum dwa razy do roku monitorujemy stan techniczny mieszkania, sprawdzamy czy najemca dba o powierzoną mu nieruchomość zgodnie z warunkami umowy. Kontrolujemy naprawę usterek wynikających z użytkowania mieszkania, a Tobie przedstawiamy raporty z oględzin drogą emaliową.
Odbiór mieszkania
Po wygaśnięciu umowy najmu sporządzimy protokół ze sprawdzeniem stanu mieszkania, wyposażenia, stanu liczników. Od najemców odbieramy klucze, rozliczymy kaucję lub przy zgodności obu stron przedłużamy umowę najmu.
Do każdego procesu zarządzania nieruchomością podchodzimy indywidualnie i możemy dostosować go do Twoich potrzeb.